trail

3 trail tratě, které musíte seběhnout

Běhejte trail! Pokud patříte mezi běžce určitě zkuste běhat trail. V článku níže naleznete 3 tipy na perfektní trailové trasy, které vás nadchnou a zároveň vyřídí. Uvedené trasy nejsou pro začínající běžce. Nicméně pokud začínáte, alespoň máte proč trénovat. Tyto traily si prostě musíte seběhnout!

Začínáme na východě České republiky

Kdo někdy běžel Spartan Race jistě slyšel o závodě v Koutech nad Desnou. Závod v Koutech je díky svým kopcům legendární. Do navigace zadejte Kouty nad Desnou a zaparkujte na parkovišti po pravé straně silnice před lyžařským areálem. Pokud nemáte k dispozici auto, můžete dojet i vlakem. Vaše trasa začíná na lávce „u náměstí“ lyžařského areálu. Z tohoto místa startoval i legendární Super v Koutech. Video ze závodu naleznete níže. Vyběhněte pod lanovkou směrem na Dlouhé stráně. Můžete si vybrat z mnoha pěšinek a cestiček. Nemusíte mít strach, že zabloudíte. Výběhu do kopců jsou sice brutální, ale seběhy vás budou fascinovat. Zeptejte se někoho, kdo běžel Kouty, jaké to bylo. Uslyšíte jen chválu a nadšení.

Můžete si naplánovat trasu od 10 km do 30 km. Pohodlně uděláte plán na trasu, kde ani jeden metr nepoběžíte dvakrát. Trasu si můžete naplánovat předem a uložit. S navigací vám následně pomohou vaše chytré hodinky.

Ještě více na východ – Vysoké Tatry volají!

Dojeďte autem na Štrbské Pleso. Naplňte camelbag, vezměte s sebou do batohu ten nejlepší energy gel a vyběhněte směr Rysy. Čeká vás výběh nejtvrdšího kalibru. Po cestě nelze načerpat pitnou vodu. Může se stát, že se vám několikrát změní počasí a zažijete snad všechny existující druhy povrchů. Finální výběh a následný seběh po skalách si užijete do maxima. Adrenalin i endorfiny z vás budou jen stříkat. Na konci běhu budeme mít v nohách necelých 30 km. Máme zkušenost, že trasu lze i s krátkou pauzou bez problému uběhnout lehce přes 3 hodiny – a to nejsme zdatní běžci.

Tentokrát západ – Klínovec udělá rýhu do srdce

Dojeďte autem do Jáchymova. Možná jste slyšeli slovní spojení „jáchymovskej kašel“ a víte, že se Jáchymov proslavil uranovými doly. Proto byste měli v Krušných horách strávit celý víkend a užít si zvláštní atmosféru, která panuje jen v okolí Božího daru.

Váš výběh bude začínat u hotelu můstek, kde můžete i zaparkovat. Vydejte se do kopce přímo pod lanovkou. Narazíte na cestu značenou žlutou značkou a pokračujte až na Hadí horu. Po výběhu na vrchol držte směr a spustě se přímo z kopce dolu. Seběh to bude brutální. Udržujte směr a doběhnete k silnici. Pokud jste dobře drželi směr, doběhnete k parkovišti po ski areálem. Pokud jste moc vlevo vyběhněte po snowparku na Neklid a dále po červené na Klínovec. Pokud jste moc vpravo, doběhnete zpátky po asfaltu k odbočce k Můstku. Proto byste se měli, jakmile narazíte na asfalt pod Hadí horou, držet stále vlevo. Je to jistější. Vyběhněte na Klínovec a pak si to pusťte dolu po modrém Azur trailu. Dávejte pozor na kola – trať je vyhrazena pro sjezd na kolech a cyklisté tam občas lítají slušnou rychlostí. Čeká vás cca 12 km seběh. Doběhnete na parkoviště pod lanovkou. Pustě se po asfaltu do leva a doběhnete zpátky na odbočku k Můstku. Na Klínovci i na všech ostatních trasách budete nejvíce spokojení se správnou obuví.

Pokud nemůžete zakoupit boty Icebug, pak určitě vyzkoušejte tyto – ihned po Icebugu jsou to ty nejlepší boty na trail.

Inspiroval vás tento článek? Navštivte tento odkaz a podpořte web Royallife.cz v dalším rozvoji.

Releated

jak zacit hrat golf

Jak začít hrát golf

Napadlo vás, že byste zkusili tento zajímavý sport? Zjistěte, jak začít hrát golf. Je to jednodušší než si myslíte a vůbec to nemusí být finančně náročné. Existují dvě cesty, kterými se vydat v čase, kdy chcete začít s golfem. První z nich je, že oslovíte trenéra golfu aby vám se startem pomohl. Druhá možnost je […]

jak levne cestovat

Jak levně cestovat

Patříte mezi skupinu lidí, kteří chtějí vidět svět a tak řeší jak levně cestovat? Co si budeme povídat, všichni víme, že cestování může přijít pěkně draho. Poslední dobou je internet a YouTube plný mladých cestovalů, kteří evidentně miliony na cestu kolem světa nenaspořili a přesto si užívají cestování jako nikdo, koho znáte osobně. V čem […]

fitness susenky

Fitness sušenky

Recept na fitness sušenky se stanem vašim oblíbený pro dny, kdy máte chuť na něco sladkého a nechcete podvádět. Jsou super, když chcete mít cheatday, ale je vám líto s kazit formu jen proto, že vás honí mlsná. Domácí čokoládové fitness sušenky jsou hotové za necelých 30 minut. Skvěle chutnají a snadno si je přibalíte […]

jak zacit behat

Jak začít běhat a nepřestat

Přesuňte se od „nesnáším běhání“ k „miluji běhání“. Podívejme se společně, jak začít běhat a nepřestat. Běh vám přinese nesčetné množství zážitků a nových emocí. Díky běhu budete psychicky více v pohodě a zároveň posílíte imunitu. Výhoda běhu je, že můžete začít s nulovou investicí. Nevýhoda je v tom, že jakmile se do běhu zamilujete, […]

Share via
Copy link
Powered by Social Snap