fitness susenky

Fitness sušenky

Recept na fitness sušenky se stanem vašim oblíbený pro dny, kdy máte chuť na něco sladkého a nechcete podvádět. Jsou super, když chcete mít cheatday, ale je vám líto s kazit formu jen proto, že vás honí mlsná. Domácí čokoládové fitness sušenky jsou hotové za necelých 30 minut. Skvěle chutnají a snadno si je přibalíte s sebou do krabičky. Ideální fitness svačina.

Výhodou je, že sušenky jsou úplně bez mouky, cukru i mléka. Přijdou si tak na své lidé s problematickým trávením lepku a laktózy.

Fitness sušenky – ingredience

 • 2 hrnky mletých oříšků, ideální jsou lískové
 • 1/2 hrnku slunečnicových semínek
 • 1/4 hrnku drceného kokosu
 • 2 vejce
 • 30 g xylitu
 • 30 ml vody
 • špetka soli
 • větší špetka skořice
 • 1/2 lžičky kypřícího prášku
 • 1/2 lžičky instatní kávy
 • hrst čokoládových kousků

Příprava receptu

Všechny ingredience až na čokoládové kousky smíchejte v míse. Ty přidáte do čokoládových sušenek jako poslední. Pokud nemáte xylit můžete použít med. V takovém případě přidejte pouze 10 ml vody. Pokud nemáte mleté ořechy, můžete použít elektrický sekáček nebo tyčový mixér. Ořechy v pohodě nasekáte.

Pokud chcete mít sušenky více proteinové, můžete přidat 15 g proteinu. Ideální je CFM čokoládový Extrifit – sušenky budou dobře chutnat a nebudu vysušené, jako jsou typické recepty s proteinem.

Výsledkem bude lepkavá mazlavá hmota. Hmota musí držet při sobě. Měla by připomínat husté bahýnko. Těsto na fitness sušenky máte připravené. Nyní potřebujete plech a pečicí papír. Papír rozprostřete na plech a lžící naskládejte na plech hrudky o velikosti vlašského ořechu.

Nedávejte hrudky příliš blízko sobě. Roztečou se a spojily by se.

Fitness cookies pečte na 180 °C asi tak 18 minut. Poslední minuty sušenky hlídejte. Snadno se připálí. V průběhu pečení troubu neotvírejte.

Po vyndání z trouby nechte sušenky vychladnout a je to. Vaše čokoládové fitness cookies jsou hotové!

Máte vyzkoušený fitness recept? Pošlete nám jej přes kontaktní formulář a podělte se s ostatními. Hledáte inspiraci na fitness recepty? Najdete ji tady.

Líbí se vám tento recept? Navštivte tento odkaz a podpořte web Royallife.cz v dalším rozvoji.

Releated

jak zacit behat

Jak začít běhat a nepřestat

Přesuňte se od „nesnáším běhání“ k „miluji běhání“. Podívejme se společně, jak začít běhat a nepřestat. Běh vám přinese nesčetné množství zážitků a nových emocí. Díky běhu budete psychicky více v pohodě a zároveň posílíte imunitu. Výhoda běhu je, že můžete začít s nulovou investicí. Nevýhoda je v tom, že jakmile se do běhu zamilujete, […]

trail

3 trail tratě, které musíte seběhnout

Běhejte trail! Pokud patříte mezi běžce určitě zkuste běhat trail. V článku níže naleznete 3 tipy na perfektní trailové trasy, které vás nadchnou a zároveň vyřídí. Uvedené trasy nejsou pro začínající běžce. Nicméně pokud začínáte, alespoň máte proč trénovat. Tyto traily si prostě musíte seběhnout! Začínáme na východě České republiky Kdo někdy běžel Spartan Race […]

banánové smoothie

Banánové smoothie v misce – smoothie recepty

Užijte si banánové smoothie, které je šťavnaté a vůní i barvami vás přenese do slunečného podzimního dne. Nebojte se smoothie podávat na vašich oslavách. Pokud bude čestvě vychlazené, vaši hosté jej jistě ocení v parných i v chladných dnech. Recept na banánové smoothie 1 mražený banán 1 hrst manga na kostičky 1 hrst ananasu na […]

smoothie shake

Smoothie shake s mandlovým mlékem – smoothie recepty

Vyzkoušejte tento smoothie shake. Nebojte se smoothie receptů, které mají zelenou barvu. Přírodně obarvené zelené smoothie vždy dodá všemu tělu energii na celý den. Zelená smoothie jsou téměř vždy plná vitamínu a antioxidantů. Tento smoothie recept se skládá mimo jiné ze špenátu, který shaku dodá právě onu zelenou barvu. Mimo jiné společně s mandlovým mlékem […]

Share via
Copy link
Powered by Social Snap