jak levne cestovat

Jak levně cestovat

Patříte mezi skupinu lidí, kteří chtějí vidět svět a tak řeší jak levně cestovat? Co si budeme povídat, všichni víme, že cestování může přijít pěkně draho. Poslední dobou je internet a YouTube plný mladých cestovalů, kteří evidentně miliony na cestu kolem světa nenaspořili a přesto si užívají cestování jako nikdo, koho znáte osobně. V čem spočívá levné cestování?

Doprava

Levná doprava je základem, pokud řešíte jak levně cestovat. Jsou místa, na která je nejjednodušší a překvapivě i nejlevnější cestovat letadlem. V případě letecké dopravy se šance na cestování zdarma nebo velmi snižují na minimum. Pokud však cestujete po Evropě, můžete se téměř na jakékoliv místo dopravit i jinak než letadlem.

Jízda stopem

Poměrně jednoduchý styl cestování je stopování. Existují jistá pravidla, jak stopovat bezpečně. Pokud je dodržíte, objevili jste nejlevnější styl cestování. Stopování je zadarmo. Stopování může být příjemná zábava a dobrodružství.

Na kole

Po Evropě dojedete na kole kamkoliv. Výhodou je pokud máte našlapáno. Píchněte prstem do mapy a jeďte. Na kole je i samotná cesta cíl. Výhoda je, že s sebou můžete vézt poměrně dostatečné množství věcí.

Pěšky

Pěšky dojdete dál, než jste si kdy mysleli. Potřebujete jen pohodlné boty a mapu. Pěšky se dá projít celý svět. Při pěší cestě si vychutnáte všechny detaily okolního života.

Spolujízda

Spolujízda funguje tak, že nabídnete vaše vozidlo na společnou cestu. Od cestujících, které svezete, vyberete příspěvek na cestu. Nebo vy můžete být tím, kdo se sveze. Stačí do googlu zadat spolujízda a jedete.

Ubytování

Ubytování je z pravidla druhou nejdražší položkou při cestování. I pro ubytování existují tipy a pravidla jak ušetřit. Někdy můžete bydlet dokonce úplně zdarma a velmi luxusně.

Coachsurfing

Coachsurfing a podobné služby nabízejí možnost přespat u lidí, kteří nabízejí svůj gauč, doma a zdarma. Pomocí aplikace se spojíte s člověkem ve vaší cílové destinaci a poptáte u něj nocleh. Překvapivě často můžete mít štěstí a seženete i několika denní přespání zdarma.

Výpomoc na farmě

Často lze najít farmy, statky a jim podobná místa, kde vás nechají přespat a najíst zdarma. Po pravdě to není úplně zdarma, ale peníze po vás nikdo chtít nebude. Pomůžete s domácími pracemi nebo s prací na farmě. Takovou nabídku můžete najít např. na Workaway.

Hlídání psa, kočky nebo domu

Lidé často odjíždějí na dovolenou, dlouhé zahraniční cesty nebo stáže. Mají doma mazlíčky, luxusní domy a další důvody, proč si vás pozvou na hlídání. Jendoduše dostanete na smluvenou dobu od majitele klíče a hlídáte, aby vše bylo v pořádku. Zkuste googlit house sitting.

Pod širákem

Další velmi levná možnost je spaní venku. Můžete kempovat tzv. na divoko. Jen myslete na to, že v různých zemích má kempování na divoko různá pravidla. Pro tento styl přespávání je vhodné mít kvalitní hamak. Máme vyzkoušený například tento.

Pokud nemáte vyloženě hluboko do kapsy a chcete pouze ušetřit, vybírejte z last minute zájezdů – nejlepší nabídku najdete zde.

Inspiroval vás tento článek? Navštivte tento odkaz a podpořte web Royallife.cz v dalším rozvoji.

Releated

trail

3 trail tratě, které musíte seběhnout

Běhejte trail! Pokud patříte mezi běžce určitě zkuste běhat trail. V článku níže naleznete 3 tipy na perfektní trailové trasy, které vás nadchnou a zároveň vyřídí. Uvedené trasy nejsou pro začínající běžce. Nicméně pokud začínáte, alespoň máte proč trénovat. Tyto traily si prostě musíte seběhnout! Začínáme na východě České republiky Kdo někdy běžel Spartan Race […]

Share via
Copy link
Powered by Social Snap