jak se obleknout na pohovor

Jak se obléknout na pohovor

Čeká vás pracovní pohovor a řešíte jak se obléct na pohovor? Děláte dobře! Výběr oblečení na pracovní pohovor rozhodně nepodceňujte. Máte pouze jedinou šanci udělat první dojem. Dejte si záležet ať je první dojem dobrý a správný. Nechceme říct, že první dojem je důležitejší než vaše znalosti a praxe, ale první dojem dělá velkou část úspěchu.

Oblečení vs. znalosti

Jdete na pohovor vyhrát a získat pozici – ne si ji vyprosit. Proto buďte připraveni. Nemůžete argumentovat tím, že jsou důležitější znalosti než vzhled. Máte pravdu. Znalosti a dovednosti jsou duležitější, ale v dnešní době je trh přesycen kvalitními lidmi, sebevědomými kandidáty a kvalifikovanými pracovníky. Proto byste vždy měli myslet na to, jak vypadáte. Základ je minimálně čisté a nevýstřední oblečení.

Detaily

Pokud řešíte jak se obléknout na pohovor nepodceňujte detaily. Rozhodně mějte čisté ruce a ostřihané nehty. Zcela jistě se učešte. Vrabčí hnízdo na nikoho dobrý dojem neudělá. Péči věnujte i čištění zubů. Není nic horšího, než když jde kandidátovi cítit z úst. Uvědomte si, že váš budoucí šéf možná v hlavě řeší i to, jestli nebudete kolegovi, se kterým budete sdílet stůl, zapáchat. Nepřehánějte to s parfémem. Navonět se můžete, ale mírně a nevtíravě.

Zjistěte si kam jdete

Pokuste se zjistit, jaká je firemní kultura ve společnosti, do které jste na pracovní pohovor pozvaní. Lépe se vám podaří zjistit, jak se obléct na pohovor. Pokud potřebné informace nezjistíte řiďte se níže uvedenými pravidly.

Dresscode ve firmách

Různé firmy mají různý styl oblékání. V první řadě se zaměřme, na jakou pracovní pozici se hlásíte. Lze jednoduše říci, že roztrhané džíny a triko s obrázky nebo nátělník jsou nepřijatelné. Pokud se hlásíte na nižší pracovní pozice jsou vhodné obyčejné džíny, případně dámské kalhoty a nevýstřední tričko. Pánové nic nepokazí pokud se na pohovor obléknou do kalhot a polo trika.

Hlásíte se na pozici vyšší? Smart casual případně business causal je dobrá volba. Obecně lze říct, že pokud se hlásíte na manažerské pozice do výrobních firem, tak můžete volit kožené polobotky, slušné džíny a košili. Dámy mohou mít sukni a halenku. Přijatelný je i ležérní styl.

Pracovní pohovor v bance, na úřadě a podobných institucích na 100% vyžaduje business casual outfit. Naopak uvolněný styl můžete využít pokud se hlásíte do reklamní agentury.

Vždy dbejte na to, abyste nebyli tzv. overdressed. To znamená, že přijít ve smokingu na pracovní pohovor není vhodné. Můžete použít vhodné doplňky, které nejsou příliš výstřední ale přitáhnou pozornost. Jednobarevné naušnice nebo pěkné hodinky vypoví, že máte odvahu.

Jak se obléknout na pohovor je čistě na vás. Dbejte na základní pravidla. Vždy buďte čistí, upravení a nikdy ne příliš výstřední. Hodně štěstí!

Raději byste zkusili štěstí na volné noze? Podívejte se, jak vydělávat na internetu a z pohodlí domova.

Pomohl vám tento článek? Navštivte tento odkaz a podpořte web Royallife.cz v dalším rozvoji.

Releated

vysoky plat

Ultimátní seznam triků jak vyjednat vysoký plat

Vyjednejte si vysoký plat. Zasloužíte si to. Hledání dobré práce může být velmi zdlouhavé a náročné. Po tom, co jste vybrousili průvodní dopis, třikrát zkontrolovali životopis na překlepy a na obličeji se vám udělal permanentní úsměv od neustálého navazování nových kontaktů, se všechna dřina vyplatila. Pozvali vás na pracovní pohovor. Teď je čas jednat! Ovšem […]

jak zacit podnikat

Jak začít podnikat

Začít podnikat není tak složité, jak se zdá. Pokud chcete začít podnikat, můžete obětovat část svého volného času a vsadit na jistotu. To znamená, chodit do zaměstnání a ve volném čase se věnovat vlastnímu podnikání. Pokud si vše dobře rozmyslíte, nemůžete se spálit. Pokračujte ve čtení, pokud řešíte jak začít podnikat a chcete se dozvědět […]

Jak vydělávat na internetu – zaručený způsob

Existuje mnoho způsobů jak vydělávat na internetu. Většina lidí, kteří se vyděláváním online zabývají se shodne, že pouze dva způsoby jsou zaručené, rychlé a efektivním. Prvním, tím méně efektivním způsobem jak reklama. Tím druhým způsobem jak vydělávat na internetu je affiliate marketing. Na ten se v tomto článku zaměříme. Affiliate marketing – Jak funguje? Existují […]

Share via
Copy link
Powered by Social Snap