Jak se zbavit gynekomastie

Jak se zbavit gynekomastie? V následujícím článku se dozvíte, jak se zbavit gynekomastie nebo ji potlačit. Gynekomastie se projevuje zvětšením prsou u mužů. Příčin k takovému jevu může být několik. Velmi často se jedná o zvětšená prsa vlivem uloženého tuku. V takovém případě je rada jednoduchá. Zhubněte! Pokud patříte mezi tu část mužů, kteří jsou hubení a gynekomastii jim nadělila příroda, pokračujte ve čtení.

Doktor nejspíš nepomůže, ale je to nutnost

Ze všeho nejdříve jděte k doktoru. Doktor s největší pravděpodobností potvrdí, že se jedná o gynekomastii. Napíše vám doporučení pro návštěvu endokrinologa. Je velmi pravděpodobné, že absolvujete několik vyšetření. Cílem vyšetření bude zjistit zda nemáte nádor, jestli jsou v pořádku vaše hormonální hladiny a zda nejde o problém se štítnou žlázou. Bohužel, většina mužů s gynekomastii odejde ze všech vyšetření s verdiktem, že jsou v pořádku až na ta zvětšená prsa. Mnoho mužů, kteří gynekomastií trpí od lékařů uslyší, že to odezní postupem času samo. Možná budete patřit do malé skupiny, které prsa opravdu zmizí, ale s největší pravděpodobností spadnete do skupiny, které prsa zůstanou. Jde totiž o to, že máte z nějakého záhadného důvodu zvětšenou žlázu pod bradavkou. Ta následně způsobuje, že máte prsa zvětšená.

Co pomůže na gynekomastii?

Odpověď je velmi jednoduchá. Dodržujte zdravý životní styl a žijte jako chlap. Co to znamená v praxi? Udržujte si nízký podíl tělesného tuku a vysokou hladinu testosteronu. Jak na to?

Jedna ze základních věcí, kterou musíte udělat, je shodit tělesný tuk. Zhubnout musíte i v případě, že jste již velmi hubený typ nebo dokonce ektomorf. Nějaký tuk totiž máte v prsou určitě uložený. Důležitým pravidlem k hubnutí a shazování tuku je, že musíte zhubnout „zdravou“ cestou. To znamená, dodržovat správný kalorický příjem a být fyzicky aktivní.

Tím se přímo dostáváme k dalším dvěma důležitým bodům. Prvním bodem je fyzická aktivita. Ideální způsob pro vaše shazování tuku a zároveň udržování fyzické aktivity je v případě gynekomastie fitko. Musíte chodit do posilovny a cvičit. Krom toho, že silové cvičení je velmi efektivní pro pálení tuků přináší další dvě výhody. Buduje svalovou hmotu. Tím bude vaše tělo vypadat lépe a dokonce oblast hrudníku a prsou dostane konečně tvar, za který se nemusíte stydět. Nárůst prsního svalu skryje gynekomastii a spolu s odstraněním tuku z prsa tak bude výsledkem, že gynekomastie nebude skoro vůbec vidět.

Druhým pozitivním efektem cvičení ve fitku je nárůst a udržení přirozené hladiny testosteronu. Testosteron je mužský pohlavní hormon a mimo jiné díky jeho vyšší hladině dojde ke zmenšení gynekomastie.

Dalším způsobem, kterým lze zvýšit hladinu testoru je způsob již výše zmíněný. Musíte mít dobrý jídelníček. Správný obsah makroživin a kalorií způsobí, že vaše tělo nebude zbytečně ukládat tuk a zároveň budete mít dobrou hladinu testosteronu. Můžete dokonce vyzkoušet testosteronovou dietu.

Výše uvedený životní styl vám spolu s dostatečným množstvím spánku dodá mimo jiné i psychickou pohodu a výsledek se brzy dostaví.

Čeho se vyvarovat při boji s gynekomastií?

Omezte konzumaci bonbónů a sladkostí. Sladkosti krom toho, že zcela určitě pomáhají ukládat podkožní tuk, mohou v některých případech způsobit snížení hladiny testorenou. Konzumaci kuřecího masa snižte na minimum. Naopak vhodné potraviny jsou avokádo, brokolice, hovězí maso, vejce a spousta dalších.

Rozhodně se nepokoušejte zvedat si hladinu testosteronu jinak než přirozenou cestou. Jakékoliv farmaceutické nebo jiné podpůrné přípravky vždy váš problém zhorší. To platí i o užívání přípravků obsahujících tribulus. Tribulus po dobu kůry gynekomastii mírně zlepší. Je to z toho důvodu, že vám mírně naroste hladina testosteronu. Po jeho vysazení se ovšem problém zhoršuje. Získaná hladina testosteronu totiž klesá, ale zvýšená hladina estrogenu neklesá tak rychle. Proto dojde ke zhoršení gynekomastie.

Pokud již navštěvujete pravidelně fitness a máte alespoň částečně vyřešený kalorický příjem a příjem makroživin, můžete regeneraci a spánek podpořit fitness suplementem Rest in Peace. Koupit jej můžete například tady. Díky suplementu budete mít hlubší a kvalitnější spánek. Při spánku dochází k vyplavování testosteronu. Výrobek obsahuje GABA aminokyselinu, která je známá právě pro své účinky při zvýšení přirozené hladiny testosteronu.

Pomohl vám tento článek? Navštivte tento odkaz a podpořte web Royallife.cz v dalším rozvoji.

Releated

fitness susenky

Fitness sušenky

Recept na fitness sušenky se stanem vašim oblíbený pro dny, kdy máte chuť na něco sladkého a nechcete podvádět. Jsou super, když chcete mít cheatday, ale je vám líto s kazit formu jen proto, že vás honí mlsná. Domácí čokoládové fitness sušenky jsou hotové za necelých 30 minut. Skvěle chutnají a snadno si je přibalíte […]

jak zacit behat

Jak začít běhat a nepřestat

Přesuňte se od „nesnáším běhání“ k „miluji běhání“. Podívejme se společně, jak začít běhat a nepřestat. Běh vám přinese nesčetné množství zážitků a nových emocí. Díky běhu budete psychicky více v pohodě a zároveň posílíte imunitu. Výhoda běhu je, že můžete začít s nulovou investicí. Nevýhoda je v tom, že jakmile se do běhu zamilujete, […]

trail

3 trail tratě, které musíte seběhnout

Běhejte trail! Pokud patříte mezi běžce určitě zkuste běhat trail. V článku níže naleznete 3 tipy na perfektní trailové trasy, které vás nadchnou a zároveň vyřídí. Uvedené trasy nejsou pro začínající běžce. Nicméně pokud začínáte, alespoň máte proč trénovat. Tyto traily si prostě musíte seběhnout! Začínáme na východě České republiky Kdo někdy běžel Spartan Race […]

jak nabrat svaly

Jak nabrat svaly – osvědčený způsob

Neexistuje zaručený návod, jak nabrat svaly. Existují však osvědčená pravidla pro zvýšení svalového růstu, která když budete dodržovat, tak určitě naberete. Ideální je nabírání svalů bez tuků. Vaše postava pak bude vypadat fantasticky celý rok. Energetický příjem a makroživiny Správný energetický příjem je naprostý základ pro váš svalový růst. Zde platí jednoduché pravidlo. Váš kalorický […]

Share via
Copy link
Powered by Social Snap