jak zacit behat

Jak začít běhat a nepřestat

Přesuňte se od „nesnáším běhání“ k „miluji běhání“. Podívejme se společně, jak začít běhat a nepřestat. Běh vám přinese nesčetné množství zážitků a nových emocí. Díky běhu budete psychicky více v pohodě a zároveň posílíte imunitu.

Výhoda běhu je, že můžete začít s nulovou investicí. Nevýhoda je v tom, že jakmile se do běhu zamilujete, bude schopni utratit neuvěřitelné sumy za běžecké vybavení a starty na běžeckých závodech. Díky běhu poznáte spoustu nových přátel a míst.

V první řadě to nepřepalte. Vezměte obyčejné tenisky, oblečení a vyběhněte. Pro první výběh vám bohatě postačí 2 km. Nedělejte stejnou, kterou dělá mnoho začátečníků. Při několika prvních bězích uběhnete vzdálenost, na kterou není vaše tělo zvyklé a dostaví se nepříjemná bolest holení nebo achylovek.

Po tréninku se vždy mírně protáhněte nebo využijte foamroller. V tréninku postupně přidávejte. Vyzkoušejte běhat trail. Pro některé běžce není běh po asfaltu taková zábava. Pokud ovšem chcete trhat rychlostní rekordy, je vhodné běhat stále stejnou asfaltovou trasu.

Pokud po několika výbězích zjistíte, že vás běh baví a chcete se zlepšit, je vhodné koupit dobrou běžeckou obuv. Vybírat můžete z široké nabídky. Pokud nemáte v dosahu běžeckou prodejnu, doporučuji objednat obuv zde. Můžete jí bez problému do 14 dnů vrátit.

Pokud vám běh nejde. Trápíte se, jste unaveni a špatně se vám dýchá, nesmíte to vzdát. Chce to vydržet. Uvidíte, že každý další výběh bude lepší. Pro začátek se snažte dopracovat na vzdálenost 5 km.

V případě, že vám zachutná běh trailu, můžete vyzkoušet i některý z překážkových závodů např. Predator Race. A až budete v běhu trailů zdatní, vyzkoušejte tyto 3 trailové tratě, které vám vyrazí dech! Nejvíce zjistíte, jak začít běhat, až začnete běhat.

Inspiroval vás tento článek? Navštivte tento odkaz a podpořte web Royallife.cz v dalším rozvoji.

Releated

fitness susenky

Fitness sušenky

Recept na fitness sušenky se stanem vašim oblíbený pro dny, kdy máte chuť na něco sladkého a nechcete podvádět. Jsou super, když chcete mít cheatday, ale je vám líto s kazit formu jen proto, že vás honí mlsná. Domácí čokoládové fitness sušenky jsou hotové za necelých 30 minut. Skvěle chutnají a snadno si je přibalíte […]

trail

3 trail tratě, které musíte seběhnout

Běhejte trail! Pokud patříte mezi běžce určitě zkuste běhat trail. V článku níže naleznete 3 tipy na perfektní trailové trasy, které vás nadchnou a zároveň vyřídí. Uvedené trasy nejsou pro začínající běžce. Nicméně pokud začínáte, alespoň máte proč trénovat. Tyto traily si prostě musíte seběhnout! Začínáme na východě České republiky Kdo někdy běžel Spartan Race […]

jak nabrat svaly

Jak nabrat svaly – osvědčený způsob

Neexistuje zaručený návod, jak nabrat svaly. Existují však osvědčená pravidla pro zvýšení svalového růstu, která když budete dodržovat, tak určitě naberete. Ideální je nabírání svalů bez tuků. Vaše postava pak bude vypadat fantasticky celý rok. Energetický příjem a makroživiny Správný energetický příjem je naprostý základ pro váš svalový růst. Zde platí jednoduché pravidlo. Váš kalorický […]

gymbeam thor

GymBeam Thor vs. Extrifit Agrezz

V dnešním testu jsme proti sobě postavili dva silné soupeře. Pre-workout Thor značky GymBeam porovnáme s produktem Agrezz Extrifit. Který z těchto nakopávačů je lepší? Při bádání, který nakopávač je nejlepší, je nutné vyzkoušet více druhů a značek. Látky obsažené v pre-workout přípravku na každého fungují trochu jinak a proto jeden suplement může u více cvičenců vyvolat rozdílné dojmy. […]

Share via
Copy link
Powered by Social Snap