jak zacit hrat golf

Jak začít hrát golf

Napadlo vás, že byste zkusili tento zajímavý sport? Zjistěte, jak začít hrát golf. Je to jednodušší než si myslíte a vůbec to nemusí být finančně náročné.

Existují dvě cesty, kterými se vydat v čase, kdy chcete začít s golfem. První z nich je, že oslovíte trenéra golfu aby vám se startem pomohl. Druhá možnost je vydat se na vlastní pěst trnitou cestou golfisty a začít sám.

S trenérem nebo bez?

Z logického důvodu se jeví jako lepší řešení oslovit golfového trenéra, aby vám se začátkem pomohl. Ostatně toto hlásají i všechny články na internetu. Několik prvních hodin s trenérem vám bez pochyby pomůže zbavit se nervozity a budete si na hřišti připadat tak nějak lépe. Dalo by se očekávat, že hodiny s trenérem vám dají i dobrý základ techniky hry, ne vždy to ale musí být pravda. Pro představu hodina s trenérem stojí v rozmezí od 350 do 1000 Kč.

Když jsem s golfem začínal, bylo extrémně složité domluvit hodinu s nějakým trenérem a na nějakém hřišti. Obrátil jsem se na 2 trenéry a ani jednomu z nich se evidentně nechtělo začínat s člověkem, který nikdy neodpálil ani míček a nemá vlastní vybavení. Rozhodl jsem se začít na vlastní pěst. S odstupem času toho nelituji.

Potřebujete hřiště

Pomocí google map si najděte nejbližší hřiště ve vašem okolí. Z webových stránek jistěte, zda má veřejnosti přístupný driving range a putting green. 99,9% hřišť má tyto cvičné plochy pro veřejnost přístupné. Ničeho se nebojte a jeďte na hřiště. Půjčte si hůl a zaplaťte poplatek na driving range, kupte si cvičné míče. Pro vaši první návštěvu si půjčte hůl putter (čti „patr“) a železo 6.

Rozumná cena za půjčení hole je 30 Kč. Dalších přibližně 50 Kč by měl být poplatek za vstup na driving range a přibližně 50 Kč za 50 cvičných míčků. To znamená, že vaše první návštěva golfu by měla vyjít přibližně na 200 Kč maximálně.

Jak se obléct na golf?

Před odjezdem na hřiště byste měli vyřešit, co si obléknout na golf. Golfisté dodržují etiketu oblékání. Není nijak přísná, ale má svá pravidla. Pokud přijdete nevhodně oblečeni na driving range, nikdo z toho vědu dělat nebude. Ovšem pozornost upoutáte okamžitě.

Boty na první návštěvu řešit nemusíte. Rozhodně ne, pokud jdete pouze na cvičné plochy. Vhodné jsou tenisky s rovnou nebo jemnou podrážkou. Neberte žádné traktory.

Nevhodné jsou džíny a tepláky. Ideální jsou plátěné kalhoty. Pokud takové nemáte, doporučuji zakoupit tyto golfové kalhoty. Jsou levné, pohodlné, kvalitní a unosíte je i v běžném životě. Obecně mohu golfové oblečení z Decathlon doporučit.

Bezpodmínečně zvolte jednoduché polo triko. Ideální jednobarevné bez vzoru. Velmi levné a kvalitní opět pořídíte v Decathlon .

Ke golfu neodmyslitelně patří rukavice, která slouží mimo jiné jako bezpečností prvek. Především jde ale o pohodlí golfisty. Na první návštěvu rukavici kupovat nemusíte. Pokud vás golf bude bavit, což poznáte po prvním odpalu, určitě ji bez odkladu zakoupíte. Po prvních 50 míčích budete vědět proč. Vřele mohu doporučit rukavici z Decathlon. Rukavice se používá jenom jedna. Pokud odpalujete na pravou stranu, pak rukavici máte na levé ruce a naopak.

Poprvé na odpališti

Tak jo. Máte půjčené hole, zaplacený vstup na driving range a jste i správně oblečeni. Nyní vykoumejte, kde je automat na míčky a zakupte si prvních 50 míčků. 1 z nich schovejte do kapsy. Ten budete potřebovat na putting green. I když není správné puttovat s cvičným míčem z drivingu, tak při první návštěvě to nevadí. Nepoznáte rozdíl.

Pamatujte si, že je na odpališti nutné dávat velký pozor. Nikdy se nestoupejte za záda a bezprostředně blízko k někomu, kdo zrovna odpaluje. Stejně tak dávejte pozor, aby při odpalování jste i vy někoho nezasáhli holí.

Dejte si 49 odpalů z cvičné rohože a pak se s míčkem přesuňte na putting green. Pokuste se trefit jamku různých vzdáleností.

Nestyďte se, buďte opatrní a užijte si to. Zjistíte, že vás to baví.

Sledujte na Royallife.cz články označené štítkem deník golfisty a dozvíte se vše potřebné o tom, jak začít hrát golf. Za přečtení stojí článek o golfovém slovníku, jak poprvé puttovat, jak odpalovat pomocí želez nebo jak odpalovat driverem.

Pomohl vám tento článek? Navštivte tento odkaz a podpořte web Royallife.cz v dalším rozvoji.

Releated

trail

3 trail tratě, které musíte seběhnout

Běhejte trail! Pokud patříte mezi běžce určitě zkuste běhat trail. V článku níže naleznete 3 tipy na perfektní trailové trasy, které vás nadchnou a zároveň vyřídí. Uvedené trasy nejsou pro začínající běžce. Nicméně pokud začínáte, alespoň máte proč trénovat. Tyto traily si prostě musíte seběhnout! Začínáme na východě České republiky Kdo někdy běžel Spartan Race […]

Share via
Copy link
Powered by Social Snap