vysoky plat

Ultimátní seznam triků jak vyjednat vysoký plat

Vyjednejte si vysoký plat. Zasloužíte si to. Hledání dobré práce může být velmi zdlouhavé a náročné. Po tom, co jste vybrousili průvodní dopis, třikrát zkontrolovali životopis na překlepy a na obličeji se vám udělal permanentní úsměv od neustálého navazování nových kontaktů, se všechna dřina vyplatila. Pozvali vás na pracovní pohovor.

Teď je čas jednat! Ovšem dokonce i ostřílení kandidáti znervózní, když dojde na nejdůležitější část pohovoru – vyjednávání o výši platu.

Vyjednávat o výši platu je nepříjemné – hloupost!

Je v pořádku při pohovoru vyjednávat o výši platu? 84 % zaměstnavatelů očekává od uchazečů vyjednávání o platu v průběhu pohovoru. Co je tedy za problém? Diskuze o penězích jsou nepříjemné. Je to velké tabu. Otázka „Jakou máte finanční představu?“ přináší vždy nepříjemné chvíle. Přijde vám vyjednávání o výši vašeho budoucího platu nevděčné? Je snad dost, že práci dostanete. Nebo ne? NE!

Drtivá většina společností očekává, že kandidát bude schopný na pohovoru o penězích vyjednávat. Ne, že přijme první nabídku. Netvrdím, že byste měli vyštěknout „Chci sto tisíc. To je konečná částka!“, ale měli byste v hlavě nosit číslo, které můžete odůvodnit a bránit se pádnými argumenty.

Stejně jako mnoho aspektů při procesu hledání práce, ja i vyjednávání o mzdě jistou dovedností. S trochou znalosti několika triků a postupů.

Buďte připravení zvednout se a odejít.

Pokud vám společnosti nemůže nabídnout slušnou mzdu, poděkujte personalistovi za příležitost a pozvání. Neříkám abyste se prostě jen zvedli a odešli, ale je důležité přemýšlet o novém zaměstnání jinak. Musíte se z „já potřebuji tu práci“ dostat na „Oni mě chtějí. Chci já je?“. Vyjednávání o platu a nabídka mohou pomoci odpovědět na tuto otázku. Pokud ten, kdo sedí na protější straně stolu, odmítne o výši platu vyjednávat, je to nejlepší co můžete udělat zvednout se a odejít.

Při vyjednávání o mzdě by mělo dojít ze strany zaměstnavatele k nabídnutí nejlepší alternativy k vyjednávanému požadavku. Váš požadavek si stanovte tak, že spočítáte, jaké je vaše minimum, které potřebujete. Uděláte si průzkum, jakou mzdu průměrně nabízí zaměstnavatelé pro stejné pozice v regionu a v celorepublikovém měřítku. Pokud je váš požadavek v tomto průměru, pak se nebojte si o něj říct.

K pohovoru se stavte stejně jako firma, která vás pozvala. Firma se snaží proklepnout vás a vy zase firmu. Pohovor nemá být prošení o práci. Pohovor má být o tom, že vy zjistíte, jestli ve firmě chcete pracovat a firma zjistí, jestli chce, aby vy ste pro ni pracovali.

Ale hlavně, když se váš na částku zeptají. Buďte rozhodní! Řekněte částku a čekejte na jejich reakci. Neskočte na jejich první nabídku. Snažte se přihodit alespoň 5 tisíc. Budete tak působit, že máte větší cenu. Argumentujte vašimi dovednosti a tím, že je důležité, co jste schopni pro firmu přinést.

Neumíte vyjednávat? Nebojte se a zkuste to! Dá se to naučit.

Pomohl vám tento článek? Navštivte tento odkaz a podpořte web Royallife.cz v dalším rozvoji.

Releated

jak zacit podnikat

Jak začít podnikat

Začít podnikat není tak složité, jak se zdá. Pokud chcete začít podnikat, můžete obětovat část svého volného času a vsadit na jistotu. To znamená, chodit do zaměstnání a ve volném čase se věnovat vlastnímu podnikání. Pokud si vše dobře rozmyslíte, nemůžete se spálit. Pokračujte ve čtení, pokud řešíte jak začít podnikat a chcete se dozvědět […]

jak se obleknout na pohovor

Jak se obléknout na pohovor

Čeká vás pracovní pohovor a řešíte jak se obléct na pohovor? Děláte dobře! Výběr oblečení na pracovní pohovor rozhodně nepodceňujte. Máte pouze jedinou šanci udělat první dojem. Dejte si záležet ať je první dojem dobrý a správný. Nechceme říct, že první dojem je důležitejší než vaše znalosti a praxe, ale první dojem dělá velkou část […]

Jak vydělávat na internetu – zaručený způsob

Existuje mnoho způsobů jak vydělávat na internetu. Většina lidí, kteří se vyděláváním online zabývají se shodne, že pouze dva způsoby jsou zaručené, rychlé a efektivním. Prvním, tím méně efektivním způsobem jak reklama. Tím druhým způsobem jak vydělávat na internetu je affiliate marketing. Na ten se v tomto článku zaměříme. Affiliate marketing – Jak funguje? Existují […]

Share via
Copy link
Powered by Social Snap